ЛМЗ 2.160С Карпати Спорт

Мокік ЛМЗ 2.160С Карпати Спорт - це спортивна модифікація моделі для молоді - продовжила концепцію, закладену 5 років раніше у першій спортивній «Верховиною-6-Спорт».

Роки виробництва1982-1986. Модель Карпати Спорт почала випускатися наприкінці 1982 року (до кінця року було виготовлено 92 екземпляри). Масовий серійний випуск почався у 1983 році.

Основні технічні характеристики: габарити - 1700 х 720 х 1110 мм; база - 1120-1170 мм; вага - 56,5 кг; корисне навантаження - 100 кг; контрольна витрата палива на 100 км шляху – 2,0 л; максимальна швидкість - 40 км/год; ємність паливного бака - 7,0 л.

Двигуни: на початку Š-62 та Ш-58, далі модернізований Š-62М, V-50, V-501 - бензиновий, двотактний, з повітряним охолодженням; робочий об'єм циліндра - 49,8 см3; максимальна потужність двигуна – 2,0 к. с. 

Характеристики моделі ЛМЗ 2.160С Карпати Спорт ідентичні моделі ЛМЗ 2.160 Карпати

Загальний обсяг виробництва: близько 57,3 тис. одиниць.

Як планувалося, основний покупець мокіків Львівського мотозаводу - молоді люди, які віддають перевагу машинам спортивного типу, яскраві, з ефектними деталями. Саме спортивний, молодіжний вигляд відрізняє мокік «Карпати-спорт» від базового варіанта.

Як і у «Верховини-6 Спорт» спортивна версія Карпат мала такі відмінності: підняті глушник і щитки коліс, кермо з перемичкою, подібне до кросового. Тільки виконано все на новій платформі «Карпат». Крім того, за сидінням розташували ручку-бугель (для зручності підіймання мокіку) та застосували шини підвищеної прохідності. Уся штатна світлотехніка збереглася, як і обмежена максимальна швидкість 40 км/год. На сидінні замість напису «Карпати» наносився напис «Спорт». Мопеди фарбували у червоний чи оранжевий кольори.

На "Карпати-спорт" встановлювався модернізований силовий агрегат S-62М. Порівняно з Ш-62, який був знятий з виробництва, удосконалено зчеплення та коробка передач, збільшений крутний момент (з 0,28 до 0,31 кгс-м). В 1985 році на Карпатах-Спорт з`явився двигун з ножним перемиканням передач V-501. 

Також на Карпати-Спорт встановлювався глушник зі спеціальною насадкою та запобіжним екраном, завдяки чому був знижений рівень шуму. Двигун оснащений безконтактним електронним запалюванням та генератором потужністю 45 Вт. Таке запалювання забезпечує надійність його пуску та роботи, а потужність генератора – підвищену ефективність фари з контрольною лампою далекого світла, заднього ліхтаря стоп-сигналу (від ніжних гальм).

Як писали газети тих часів (1983 рік) "оновити асортимент продукції Львівському мотозаводу допомогла спеціальна анкета, поширена серед покупців. Вона підказала причини падіння попиту на колись популярний мопед «Верховина»: споживачів - переважно молодь - не влаштовував ні зовнішній вигляд, ні експлуатаційні якості мопеда. Застарілі мопеди було повністю знято з виробництва. На зміну їм прийшли «Карпати», які одразу ж сподобалися покупцям. Трудівники заводу продовжують розширювати асортименти продукції. Виготовлено першу партію мопедів нової моделі — «Карпати-спорт». Завершується підготовка до виробництва удосконалених велосипедів «Зайка-З» та «Еврика»".

Ціна мокіка Карпати-Спорт складала 260-266 крб.

 

Прочитано 442 разів
Детальніше в цій категорії: « ЛМЗ 2.160 Карпати-1 ЛМЗ 2.160Л Карпати Люкс »

Допомога проєкту


Якщо ця інформація була корисна, чи пізнавальна – допоможіть музею.

Зробити це можна наступним чином: